PL
30.06.2024

W czerwcu firma Arche z dumą ogłosiła otwarcie kolejnych dwóch wyjątkowych obiektów: Arche Nałęczów, zlokalizowanego w dawnym Sanatorium Milicyjnym, oraz największej przestrzeni eventowej i kolejnych pokoi hotelowych na Pomorzu w zabytkowym Hangarze Arche Mielno Fabryka Samolotów.

Obiekt Arche Nałęczów dawne „Sanatorium Milicyjne”, zlokalizowany w sercu uzdrowiskowego miasta Nałęczów, oferuje 308 pokoi hotelowych, nowoczesne SPA oraz najnowsze udogodnienia konferencyjne, stając się największym obiektem hotelowym na Lubelszczyźnie.

Podczas ceremonii oficjalnego otwarcia obiektu, przecięcie wstęgi wykonali: Władysław Grochowski Prezes Arche SA, Wiesław Pardyka Burmistrz Nałęczowa, Marek Wojciechowski Wicemarszałek województwa lubelskiego, Czesław i Elżbieta Lang organizatorzy Tour de Pologne, Bogusław Gałęzowski Prezes Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa, Artur Trukawiński Dyrektor Arche Nałęczów.

Tym samym symboliczne zakończono 40 lat budowy dawnego Sanatorium Milicyjnego. Uroczystość została połączona z rozpoczęciem drugiej edycji Tour de Pologne Women. Start wyścigu odbył się z terenu hotelu.
- Budowa Sanatorium Milicyjnego rozpoczęła się 40 lat temu, z inicjatywy gen. Czesława Kiszczaka. Przez dekady nie podjęto się dokończenia tej inwestycji. Teraz w tym miejscu mamy obiekt z grotą solną, nowoczesnym SPA, saunami oraz z usługami sanatoryjnymi i salami konferencyjnymi.

Goście podczas pobytu będą mogli skorzystać z siłowni, basenów i strefy rehabilitacji, a na dachu pierwszego piętra wypiją kawę z widokiem na Nałęczów. Nie będziemy ukrywać, że zaledwie 20 km od Lublina powstał największy obiekt noclegowo-eventowy na Lubelszczyźnie – opowiada Artur Trukawiński, Dyrektor Arche Nałęczów dawnego „Sanatorium Milicyjnego”.

Z kolei w Mielnie, zrewitalizowany zabytkowy hangar, został przekształcony w przestronną arenę na wydarzenia kulturalne i biznesowe, mogącą pomieścić tysiące gości. Podczas dnia otwartego odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w trzech inscenizacjach historycznych przygotowanych przez grupy polskich i niemieckich rekonstruktorów.

– W otwarciu tych obiektów widzę nie tylko znaczący rozwój naszej firmy, ale także istotny impuls dla lokalnej gospodarki i turystyki – zaznacza Władysław Grochowski Prezes Arche SA – To potwierdzenie, że z należytym szacunkiem dla historii można kreować nowoczesne przestrzenie, które w pełni odpowiadają oczekiwaniom współczesnych gości. Jestem wyjątkowo dumny z obiektu w Nałęczowie – udało nam się odwrócić los budynku, który przez lata popadał w ruinę.

Dzięki naszym wysiłkom, miejsce to zyskało nowe życie, stając się centrum aktywności dla lokalnej społeczności i atrakcją dla odwiedzających. Podobnie Hangar w Mielnie, który odrestaurowaliśmy, dodając 48 nowych pokoi hotelowych oraz przestrzeń rekreacyjną o powierzchni 3500 m².

W czerwcu ożywiliśmy dwa miejsca, które niegdyś były skazane na zapomnienie. To tylko fragment naszych szerszych planów, ale już teraz stanowią one ogromny postęp zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla naszego doświadczenia w branży.

Grupa Arche istnieje już ponad 33 lata i jest największą prywatną polską siecią hoteli. Kolekcja 20 hoteli w najciekawszych zakątkach Polski to głównie obiekty historyczne. Poza wymienionymi powyżej należą do nich Zamek Janów Podlaski, Pałac w Łochowie oraz zdobywające szereg nagród Dwór Uphagena w Gdańsku i Cukrownia w Żninie.

Dzięki sprzedaży apartamentów inwestycyjnych w Systemie Arche® odrestaurowuje wspomniane obiekty zabytkowe i buduje nowe hotele. Rewitalizacja obiektów zabytkowych stała się ponadczasową misją firmy.